Екологічне виховання
Екологічне виховання включає в себе сукупність компонентів:
- екологічні знання
– екологічне мислення
– екологічний світогляд
– екологічна етика
– екологічна культура.
З юних років важливо закріпити у свідомості кожної дитини, що людина – частина природи, тому від стану природи залежить життя людства.
Екологічне виховання слід починати не в космічних масштабах, а прямо тут: біля свого будинку, на своїй вулиці, у дворі своєї школи. Спочатку діти вчаться помічати прекрасне та незвичне навколо себе, вчаться спостерігати, милуватись природою, посильно охороняти природу, не шкодити їй, робити довкілля чистішим. Тільки усвідомлюючи особисті можливості, навчаючись вирішувати найближчі екологічні проблеми, людина зуміє замислитись над майбутнім країни. Щоб у дитини виникла потреба захищати і зберігати довкілля, треба навчити її любити світ природи.
Виховна ефективність екологічної діяльності зростає за тієї умови, коли учні є не лише виконавцями, а й її організаторами. Саме тому треба давати більше творчих завдань, котрі вирішуються колегіально, у співпраці, спонукають до пошуку об'єктів впливу, до раціоналізаторських ідей і розв'язання проблем.
На території Боярської міської ради функціонує Центр еколого-натуралістичної творчості "ЮННАТИ" - профільний заклад позашкільної освіти, створений в 1973 році, основним напрямом діяльності якого є еколого-натуралістичний, що передбачає оволодіння учнями знаннями про навколишнє середовище, формування екологічної культури особистості, набуття знань і досвіду розв’язання екологічних проблем.
Заклади освіти громади тісно співпрацює з відокремленим структурним підрозділом «Боярський фаховий коледж НУБІП України» та відокремленим підрозділом Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярська лісова дослідна станція». Завдяки співпраці, у закладах освіти громади запроваджуються та ефективно реалізуються екологічні проєкти, здійснюється методична і практична підтримка руху юних екологів.
Колектив екологічної просвіти «Вітаміни» Боярського академічного ліцею «Лідер» та його керівників Валентину Шашкевич та Оксану Мирончук є неодноразовими переможцями Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» .