Енергоефективність
Енергоефективність — це раціональне споживання енергетичних ресурсів, при якому покращується співвідношення корисного ефекту від використання енергетичних ресурсів до витрат цих ресурсів.
Енергоефективність часто ототожнюють з енергозбереженням, проте це не одне й те саме. Енергозбереження — це зменшення витрат енергії, економія енергетичних ресурсів, перш за все, заради зменшення видатків. Енергоефективність — ефективне використання енергії, за якого можливе як зменшення матеріальних витрат, так і підвищення корисного ефекту від використання енергії.
Енергоефективність — це не тільки про економічну складову. Підвищення показників енергоефективності допоможе скоротити споживання енергії, зберегти ресурси, знизити вартість впровадження відновлюваних джерел енергії, зменшити шкідливі викиди, уповільнити зростання цін на електроенергію для населення та промисловості.
Принципи енергоефективності повинні реалізовуватися на всіх рівнях — від приватної оселі до держави в цілому.
Додаткові поради щодо оптимізації споживання електроенергії:
1. Освітлення:
2. Офісна техніка:
- Налаштуйте комп’ютери на перехід у режим сну/гібернації, якщо вони не використовуються, але повністю вимкніть їх після завершенню роботи;
- Налаштуйте техніку на енергозберігаючі режими – більшість сучасних ПК і моніторів мають такі налаштування;
- Не друкуйте зайвий раз – скористайтесь цифровою версією або, якщо комусь потрібна копія, надішліть її електронною поштою або поділіться нею через Google Документи;
- Переконайтеся, що придбане обладнання має високий клас енергоефективності – замініть старі типи офісного обладнання, оскільки воно може споживати на 50–90% більше електроенергії, ніж енергоефективні моделі.
3. Опалення / охолодження:
- Перевірте стан будівлі закладів освіти;
- Проаналізуйте джерела втрат теплової енергії;
- Ущільність вікна і двері;
- Тримайте двері та вікна закритими під час опалення приміщення, щоб не втрачати тепло, але відкривайте двері та вікна, коли тепло, щоб мінімізувати кондиціонування повітря та запобігти задушливості у приміщенні;
- Одягайтеся відповідно до сезону.
В закладах освіти Боярської міської ради щорічно проходить Тижні та місячники енергоефективності. В рамках цього проводяться різноманітні заходи, акції.
Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» реалізується освітній проєкт «Енергоефективні школи: нова генерація». У межах проєкту розроблена та функціонує дистанційна освітня платформа energyschool.org.ua, яка рекомендована Міністерством освіти і науки України для використання в закладах освіти.